Deelnemers cultuurcoördinatorentraining vo bij Kunstlinie
Op 13 maart vond alweer de vijfde bijeenkomst plaats van de cultuurcoördinatorentraining vo, dit keer bij Kunstlinie in Almere. FleCk (provincie Flevoland), Mocca Amsterdam en Kunst Centraal (provincie Utrecht) verzorgen samen deze jaarlijkse training voor cultuurcoördinatoren uit de regio Midden/West. De training wordt landelijk in verschillende regio’s uitgerold door provinciale en stedelijke instellingen en gecertificeerd door het LKCA.
Onze deelnemers, afkomstig van 14 vo-scholen kregen eerst een rondleiding door het gebouw van Kunstlinie door Claartje Auf Dem Brinke, educator bij Kunstlinie. Dit gebouw, gelegen aan het weerwater en de Esplanade in Almere, is ontworpen door de Japanse architecten Kazuyo Sejima en Ryue Nishizawa van architectenbureau SANAA. Het imponeert door de zichtlijnen die dwars door het gebouw lopen, door de schaalgrootte en het water en licht dat door de glaswanden op prachtige wijze onderdeel uitmaakt van het ontwerp. Het is vrijplaats van en voor Almeerders (Zaal X), herbergt de schouwburg van Almere met kleine en grote zaal, het kunstencentrum CKV Almere en sinds kort ook een museum voor hedendaagse kunst, namelijk de Kunsthal. We bezochten de tentoonstelling RE:FWD A Reply to the Present, A Forward to Us All met installaties, soundscapes, schilderijen, textielkunst en sculpturen.
Daarna stond de bijeenkomst in het teken van het oefenen van gesprekstechnieken onder leiding van Ben Hekkema (adviseur) en Richard Smolenaers (trainingsacteur). Vooraf hadden de deelnemers casussen uit hun eigen, soms lastige schoolpraktijk ingebracht: Hoe voer je een gesprek met een collega die tijdens een excursie niet zijn toezichthoudende rol pakt en jou het werk alleen laat doen? Of hoe spreek je een schoolleider aan die vindt dat je de musical met je leerlingen na schooltijd vooral in eigen tijd moet instuderen? Het was een heel leerzame middag. De volgende bijeenkomst staat in het teken van visie op cultuuronderwijs. Hoe bepaal je die samen met je collega’s en leg je die schoolbreed vast in een cultuurplan.
Training 2025-2026
Ook in schooljaar 2025-2026 biedt FleCk de training Cultuurcoördinator vo aan. Hier vind je alle informatie over de training. Aanmelden kan tot uiterlijk maandag 6 juli 2025.